Spadki Bitcoinów poniżej 5 tys. dolarów po raz pierwszy od 13 miesięcy jako kontynuacja wykrwawiania się rynku kryptońskiego

Bitcoin po raz kolejny wredny upadł. W czasie pisania, kryptokurcja numer jeden na świecie pod względem pułapu rynkowego spadła do zakresu 10.000 dolarów. Obecnie handluje on około 10.800 dolarów i po raz pierwszy od kilku tygodni spadł poniżej 11 tysięcy dolarów.

Bitcoin szybko spada
Jak się okazuje, amerykański dolar zaczął odzyskiwać siły. Po miesiącach cierpień z powodu rozszerzającej się pandemii koronaawirusów, narodowa waluta fiatowa Ameryki i kilku innych krajów zaczyna wykazywać nową odporność i zdobywać swoje miejsce na drabinie finansowej. Choć jest to z pewnością dobre dla Zachodu, Bitcoin na pewno ucierpi, gdy tylko dolar amerykański znajdzie się na szczycie.

Do tej pory zakładano, że dolar amerykański będzie podatny na inflację i inne trudne warunki ekonomiczne. Tak więc, wielu postrzegało bitcoins jako typowe aktywa „bezpiecznej przystani“. Coś, co mogłoby potencjalnie zabezpieczać czyjeś bogactwo w czasach konfliktów i uchronić ich pieniądze przed trudnymi warunkami pieniężnymi.

W większości przypadków Bitcoin Future nie zawiódł ludzi do późna. Pozostał odporny i silny, a nawet kilka razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kilkakrotnie przekroczył granicę 12 000 dolarów. Niestety, te skoki nigdy tak naprawdę nie trwało, jak 12K dolarów okazał się zbyt silny poziom oporu dla podstawowej formy pieniądza cyfrowego na świecie, a z jego ostatniego hopu ponad 12K dolarów, Bitcoin pokazał się nadal zbyt lotne i słabe, aby utrzymać pęd, który pochodzi z przekroczeniem progu, jak obecnie, Bitcoin spadł ponad 1000 dolarów poniżej tego poziomu.

Ponadto, jest oczywiste, że korelacja między akcjami akcji i Bitcoin został osłabiony lub nie ma już w czasie prasy, ponieważ rynek akcji gwałtownie rośnie z opóźnieniem, podczas gdy Bitcoin nadal spada dalej.

Czy są dalsze slajdy w najbliższej przyszłości?

Więc co to oznacza dla waluty cyfrowej w najbliższych tygodniach? Podczas gdy prawdopodobnie jest za wcześnie, aby zakładać, że krypto waluta powinna się przygotować na nagły krach, niektórzy analitycy twierdzą, że mogą pojawić się dalsze korekty, zanim sprawy się polepszą dla BTC. Mike Novogratz z Galaxy Investment Partners wyjaśnił w ostatnim wywiadzie, że nie należy jeszcze wycinać aktywów, mówiąc:

Przekroczyliśmy Rubikon. Bitcoin nie odchodzi, projekt Ethereum nie odchodzi, ma masę krytyczną i po innowacji będziecie nadal widzieć innowacje.

W sumie, jest to największa kropla Bitcoin poniesione w ciągu ostatnich 30 dni. Wielu traderów nigdy nie myślało, że Bitcoin spadnie poniżej 11.000 dolarów, ponieważ pomimo problemów z poziomem oporu 12.000 dolarów w ciągu ostatnich kilku tygodni, waluta zawsze udawało się odzyskać część swojego rozmachu i spadek tylko kilkaset dolarów tu i ówdzie zamiast 1000 dolarów lub więcej. Obecny scenariusz otwiera Bitcoin do niektórych ciężkich zmian cen, i trudno jest wiedzieć, o ile dalej składnik aktywów spadnie, zanim jego cena zacznie wykazywać oznaki poprawy.

Empfohlene Artikel